Nakupování

Proč si pořídit klimatizaci

Klimatizace v pohotovosti

Když vás rozbolí zub a je to bolest nesnesitelná, jste rádi, že existuje lékařská pohotovost, kam můžete zajít třeba i v neděli večer. Zkrátka jednoduše víte, že se můžete spolehnout na lékaře, kteří do ordinací vyjíždí z tepla domova i o víkendech a svátcích, a jsou připraveni pomáhat lidem v nesnázích. Klimatizace do bytu v Praze taktéž pomáhá v nesnázích. Máte ji doma pouze v pohotovostním stavu, připravenou k uvedení do provozu, kdykoli je to zapotřebí. Jakmile teplota ovzduší v bytě stoupá do nesnesitelných hodnot, a vy potřebujete odpočívat a v noci dobře spát, uvedete zařízení do provozu a můžete zůstat v klidu, bez stresu a negativních emocí.

část splitové klimatizace

Stres

Stresových faktorů je kolem nás celá řada a jedním z nich je i tropický den. Náš organismus není zvyklý na tropická vedra, žijeme v mírném klimatickém pásmu a tam je každá takováto anomálie skutečným extrémem. Překračování teplotních rekordů je záležitost posledních několika desítek let a rozhodně se nejedná o přirozený stav. Nejsme zkrátka černoši, kteří jsou zvyklí na tropy, a jejich barva kůže také lépe čelí intenzivnímu slunečnímu záření.

klimatizace v bytě

Přitápění

Lidé, žijící v městských oblastech, kde se vytápí byty z centrálních kotelen, mohou trpět bytovým diskomfortem na jaře a na podzim, kdy ještě není teplota vhodná pro vytápění domů, a přesto je v bytě poměrně chladno. Klimatizaci lze uvést do režimu přitápění v podstatě kdykoli, a máte-li pocit, že se potřebujete trochu více zahřát, že na vás „leze“ nějaké nachlazení nebo chřipka, jste unavení a potřebujete více relaxovat, stačí jen stisknout pár tlačítek a nastavit požadovanou teplotu na dálkovém ovladači.

Klimatizace vyžaduje údržbu

Nezapomínejte také na to, že tato zařízení vyžadují pravidelnou údržbu a čištění. Jedná se o poměrně citlivé mechanismy, kde se také objevují různé nečistoty, prach a mimo jiné i plísně a patogenní bakterie.