Lifestyle

Jak se naladit na svou intuici

Intuice k nám promlouvá skrze cítění. Je nezávislá na mysli, egu a nepodléhá představám, které o sobě máme. 

Proč si před intuicí zavřeme dveře ještě v dětství?

Bohužel v naší západní kultuře je kladen důraz na myšlení, nikoliv cítění. Takže když někde řeknete „já to tak necítím“, ihned je po vás žádáno racionální vysvětlení. Ale intuice je iracionální a nemá žádnou logiku.

Logika = hlas mysli

Intuice = hlas srdce

jóga

Chce to klid

Udělejte si doma klidnou, příjemnou atmosféru. Zapalte svíčky, kápněte vonný olej do aroma lampy a pohodlně se usaďte do křesla. Zhluboka dýchejte a snažte se na nic nemyslet.

Nemyslete na to, co byste měli, jaké máte povinnosti, co se vám nepovedlo nebo povedlo, jaké máte plány a tak dále. Uvědomujte si jen sami sebe, svůj dech, pohodlné křeslo ve kterém sedíte, své tělo, chuť v ústech. Pokud k vám začne intuice promlouvat, nesnažte se ji ihned umlčet rozumem. Jen naslouchejte a nehodnoťte. Čím víckrát dáte své intuici šanci, tím víckrát k vám bude promlouvat. Tak ji dejte šanci.

Minerály mohou pomoci

Vezměte si na pomoc drahé kameny. Noste je jen tak v kapse, vystavte si je doma nebo si kupte šperk či náramek. I ten vybírejte intuicí, sám si vás přitáhne ten „správný“. Obecně se pro posílení intuice hodí ametyst, křišťál, angelit, sodalit a labradorit.

Tip: ponořit se do sebe vám pomůže relaxační cvičení jako je jóga nebo tai-či

srdce

Inspirujte se u dětí

Děti mají dokonale vybroušenou intuici. Řídí se tím, co chtějí a nechtějí, aniž by do toho zatahovaly logické argumenty. Ovšem celkem brzy je společnost začne formovat do škatulek a tak postupně ztrácí kontakt sami se sebou. Naučí se, jak se mají chovat, aby se to líbilo paní učitelce ve školce nebo babičce. Zkuste se i vy v meditaci vrátit do svého dětství a možná zjistíte, kde byl ten moment, kdy jste ztratili kontakt se svou intuicí.