Lifestyle

Zdravý jídelníček

Každý z nás si přeje vypadat krásně. Být štíhlí, mít hladkou a krásnou pleť. Mít dostatek energie a udržovat se ve stálé kondici. A mít co nejlepší zdraví bez větších vleklých problémů. Ale to také není tak úplně zadarmo. Pokud chcete být zdraví, musíte se naučit ledacos obětovat. A to jak čas, vůli a úsilí. Ale to všechno se nám ve finále několikrát vrátí. A vaše tělo vám za to jistě poděkuje. A vy budete spokojení, že jste tak zvládli. Ale co je k tomu zapotřebí. Tak za prvé určitě zdravý pohyb a zdravá strava. Tak nejprve si určit, jak váš zdravý jídelníček bude vypadat. Můžete si ho samozřejmě nechat upravit od odborníků.

zdravá tortilla

Ale také nejdříve si ho můžete upravit sami. Nejlepší bude, když začnete po krůčkách. Třeba vyřadit sladké a uměle slazené limonády. A vyřadit ze svého stravování veškerý cukr. Protože jak víme cukr je jen prázdná kalorie. A vašemu tělu to nepřinese žádné výživové hodnoty. A aby tělo bylo zdravé potřebuje velikou dávku minerálních látek, živin a vitamínů. I potřebuje určité kyseliny, které si samo nedokáže vyrobit a také stopové prvky. Například nenasycené mastné kyseliny. Takže jíst by se mělo každé tři až čtyři hodiny. K snídani převážně jídla, která obsahují hodně sacharidů. Ale ne těch rychlých ze sušenek a čokolády.

kukuřice

Ale naopak těch, co se rozkládají dlouho. Spolu s velkou dávkou vlákniny. Takže větší porce ovoce vám zastoupí cukr. K tomu například ovesné vločky, jáhlová kaše, mléčná kaše s oříšky. Bílý jogurt, semínka chia a ovoce. Na takový typický zdravý oběd si můžete připravit: orestovaná kuřecí prsa, vařená rýže, zelenina. Ke zdravé svačině můžete například zkusit protein. Do mléka nakrájíte například banán, ale může být samozřejmě i jiné ovoce. Borůvky, jahody a maliny. Fantazii se meze nekladou. A k večeři volíme libovolně podle chuti. Takže buď pečivo jako je chleba s tvarohem a nějakou další zeleninou k zakousnutí. Nebo domácí sýrovou, vajíčkovou pomazánkou. Pokud máte chuť na sladké, sáhněte opět po nějaké formě další kaše. A úplně nejlehčí variantu můžete zkusit skvělý salát. Výborná je také pomazánka tuňáková nebo ze sardinek. V dnešní době je mnoho skvělých kuchařek, zdravých receptů a koučů. Věřím, že dosáhnete harmonie.