Podnikání

Nedostatek léků?

S nedostatkem léků se nyní potýká dost normálně Česká republika, tedy stát, ve kterém žijeme momentálně v míru. I přesto jsou zde ale takovéto problémy a lidé se dohadují, proč tomu takto vlastně je. Důvodem je válka na Ukrajině, o které samozřejmě všichni ví, ale stále nemohou uvěřit, že právě toto je důvod nedostatku léků v našem státě. Je to ale tak. Lidé nejsou moc spokojení, protože v naší zemi se nic neděje, a i tak zde nejsou léky, hodně lidí se zlobí právě kvůli tomu, že by měl být prvotní zájem našeho státu právě občané, kteří zde žijí, a ne okolní státy, které zásobujeme díky různým nepokojím a válkám.

léky

Hodně lidí s tímto tvrzením souhlasí a není to zas tak špatné a sobecké. Žijeme v zemi, kde chceme, aby se o nás někdo postarat, obzvlášť když si léky kupujeme za své peníze. Kdyby to bylo zboží zadarmo, třeba zrovna léky pro děti, byla by to věc jiná. Ale toto je zboží jako každé jiné, které distributoři léčiv v ČR do lékáren doručují a my si to později můžeme koupit. Bohužel momentálně existuje problém, který nám znemožňuje si koupit některé léky. Jedná se právě o zmiňované léky pro děti, které jsou v zimě nedostatkovým zbožím a lékárny nabízí různé alternativy, ale to nestačí. Lidé jsou naštvaní, proč vše odchází na Ukrajinu a my sami léky nemáme a nemůžeme si je ani koupit.

léky

A je to naprosto pochopitelné rozhořčení, protože by to takto být nemělo. Přeci to, co zbyde, by se mělo poslat a nemělo by to být rozhodně na prvním místě. Na prvním místě jsou občané České republiky. Není nic špatného na pomoci zemi, která je ve válce, ale rozhodně by se při tomto počinu nemělo zapomínat na naši zemi a lidi v ní. Nedostatkovým zbožím jsou i léky jako Paralen, který v některých lékárnách nezakoupíte, protože je jednoduše vyprodán. Člověk by si řekl, že zrovna takovýto lék, který používá skoro každý by měl přeci být ve velkém počtu na prodej, protože se používá dost. Ale i přesto takovéto problémy mohou nastat, to jsme si všichni zažili právě teď.