Nakupování

Malba či tapeta?

Doba čistě bílých stěn je již asi za námi. Alespoň to tak vypadá. Ale pokud se to někomu líbí takto, nelze nic namítat. A nám stejně ani tak nepůjde o barvu, i když ta bude asi u vás prioritní. Nás bude spíše zajímat co na zeď, jako takové. Zda jen klasicky vymalovat nějakým odstínem, nebo tapetovat. Každé jedno má své výhody, ale samozřejmě také nevýhody. Tak jako každá věc na tomto světě. Takže nyní se v novém bytě začne přemýšlet co a jak. A nemusí to být jen nový byt. I ze starého lze dát pryč všechny věci a malovat znova. Nebo tapetovat. Nebo stříkat.

moderní byt

Každý dle svého gusta. Nebo také spojit všechno dohromady, totiž tapetu a malbu. Že je to složité? Ale vůbec ne. Já to nemyslím tak, že byste metr malovali a metr tapetovali. To ne. Já měl na mysli dát na stěnu tekutou tapetu. Nevíte, co to je, aha. Tato věcička spojuje dohromady jak malování, tak tapetování. Jen odpadá složité pokládání tapet a jejich vyměřování. Ona je totiž ten papír již ve vodě. Ano, je to tak. Tento systém je totiž spíše jen malováním než tím druhým. Tekutá tapeta je totiž v podstatě, jak již její název prozrazuje, rozmíchána v nádobě s vodou.

moderní ložnice

Proto tuto práci zvládne i naprostý laik a ušetří tak velké hromady penízů za malíře nebo tapetáře. Barvo, nebo chcete-li raději tapeta se nanese v hrubší vrstvě na stěnu a posléze se to celé dorovná hladítkem. To je vše. Nevěříte? Podívejte se tedy na web společnosti, která tuto výbornou věcičku má a prodává ji pod obchodním názvem Colortap. Naleznete zde spoustu věcí, nejen ukázku práce s tímto materiálem, ale i spoustu dalších informací. A pokud by se vám něco zdálo nepřesné, nebo jste měli jakýkoli dotaz, tak zde najdete jak mailový, tak i telefonický kontakt. Nakonec ještě to nejdůležitější. Tato „vodní tapeta“ má perfektní izolační vlastnosti, a to je zřejmě důvod, proč se tak dobře prodává.