Ekonomika

I pozemky bývají drahé

Že jsou drahé stavební materiály, to ví snad každý, kdo má o stavebnictví třeba aspoň mlhavé představy nebo kdo zaregistroval před poměrně nedávnou dobou, jak tyto podražily v souvislosti s panující inflací. A lehce si domyslíme, že třeba ani stavební dělníci, zedníci a další nepostradatelní řemeslníci nebudou pro nikoho pracovat za hubičku, že je tu potřeba i nasazení rovněž drahé stavební techniky. To všechno víme. Ovšem nejednou opomeneme skutečnost, že to není všechno, co se může na takové stavbě pořádně prodražit. Ono totiž není levnou záležitostí ani pouhé sehnání pozemku, na kterém by se dalo stavět.

krabice s eury

I pozemky určené k zástavbě jsou drahou záležitostí. A zaplatit je není velice často rovněž hračka. Jenže kdo si pozemek nesežene, tedy zpravidla nekoupí, stavět nemůže. Ani kdyby měl zajištěné všechno ostatní, bez stavební parcely se nepohne z místa. A tak se prostě musí sehnat aspoň hypotéka na pozemek https://www.hypoteka-bez-registru.net/, pokud už vlastní peníze scházejí.

A jak se taková nebankovní hypotéka, za kterou by se dal stavební pozemek pořídit, vlastně získává? Co udělat, aby ji člověk skutečně za výhodných podmínek získal?

bankovky eura

Vlastně na tom vůbec nic těžkého není. To se jednoduše zažádá, dá se tu jako záruka do zástavy nemovitost a dál už jde všechno jako po másle. Peníze se seženou rychle a výhodně, a má-li žadatel o ně dostačující příjmy, jimiž pak bude takovou půjčku splácet, není tu naprosto žádný problém. A pokud snad na splácení zrovna nemá, může to zvládnout dejme tomu i s pomocí spolužadatele, ručitele.

Peníze se tu tedy získají i bez nutnosti mít vysoké příjmy, bez nutnosti dokonale vypadajících registrů dlužníků, bez negativních záznamů a bez dalších pozitiv.

Takže se seženou peníze a za ně se koupí potřebný pozemek. A pak už se dá konečně začít stavět.