Jak se říká, kdo maže, ten jede. A znamená to třeba i to, že se lidé sice mohou podnikáním živit, ale aby tomu tak bylo, musí do něj nějaké peníze i vkládat. Musí se sem investovat v naději na to, že takové vklady přinesou budoucí zisk.
Jenže kdekdo z nás už dávno dobře ví, že je podnikání nejistá branže. A že někdy navzdory snaze nepřicházejí žádoucí http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/85363/velky-manual-jak-byt-stale-zadouci-sexy-i-romanticka.html výnosy. A kvůli tomu pak není co do takového podnikání investovat, z čeho platit nevyhnutelné odvody a vlastně i z čeho žít. Což je samozřejmě problém, někdy i vysloveně existenční.
A co s firmou, která svému majiteli nevynáší? Logika velí, že by se měl podobný podnik zavřít, že by se neměl ztrácet čas s počínáním, kterým se nelze dostatečně dobře uživit. Jenže je faktem i to, že kdyby se tak dělo univerzálně, zanikla by i spousta nadějných firem a z podnikatelského sektoru by nám tu toho moc nezůstalo.
A tak je třeba nejen vyhlašovat bankrot, když se dočasně nevede tak, jak by tomu mělo být, ale je třeba nejprve hledat možnosti, jak takový byznys zachránit, jak ho udržet i ve zlých časech nad vodou.
A když takové podnikání potřebuje více peněz, než kolik do něj může jeho provozovatel ze zisku vkládat, může se to řešit třeba i tak, že se využije některá půjčka. Je sice docela pochopitelné, že ne všude podnikateli, kterému se zrovna nevede nejlépe, půjčí, ale když se člověk snaží, nakonec obvykle nějaké východisko najde. A tím může být v případě soukromých podnikatelů a jejich firem třeba hypotéka bez příjmu, kterou mohou získat výměnou za zástavu nemovitého majetku i ti ze soukromníků, jimž by nikdo jiný než tato nebankovní společnost nepůjčil. A když se pak takto získané peníze správně využijí, mohou iniciovat nové úspěchy a rozkvět jakéhokoliv podnikání. I toho zprvu zdánlivě beznadějně ztraceného. A o to přece v podnikání jde.