Podnikání

Revize elektrických spotřebičů a jak na to

Každý z nás, kdo má doma spotřebiče musí na nich dovolit udělat revizi příslušným elektrikářem. Je to například velmi vhodné, pokud si nepřejete vyhořet. A to určitě nechcete. Protože je to za jedno velice nákladné. A místo abyste zaplatili za revizi několik stovek, nebo maximálně několik tisíc. A však když vyhoříte například když vám vyhoří elektrické kabely, může vás to přijít až na částky několika desítek tisíc. A to už je rozdíl. Revize elektrických spotřebičů vás v prvé řadě chrání. A o to by vám mělo jít především. Zajistí vám tím to, že se nebudete moci zranit elektrickým proudem a také před jakýmkoliv požárem způsobeným právě vadným spotřebičem.

vysavač

Je totiž spousta vad, které vy jako laik určitě neodhalíte. A budete pomoc právě od zkušeného a pověřeného elektrikáře potřebovat. Pokud byste někdy potřebovali certifikaci podle ISO 9001 revize je jedním z nezbytných požadavků na vás. Tato povinnost je i dána zákonem o zajištění BOZP. Pokud chcete žít v bezpečné domácnosti, bez toho abyste se obávali je revize nutná. V žádném případě se nejedná o vyhozené peníze. Je to nutnost, pokud nechcete někomu neúmyslně ublížit. Ale pokud víte, že nemáte hotovou revizi na domě nebo na firmě. Zdraví vaše a svého okolí tím regulérně ohrožujete. Například Inspektorát práce si rád tyto věci detailně kontroluje.

mikrovlnná trouba

A za jeho nedodržení mohou udělit pokutu až do 1000 000Kč. To je však pro většinu firem likvidační. Takže zaplatit revize je jen zlomek toho, za co byste dostali mnohonásobně vyšší pokutu. Kontrolován je každý spotřebič s pohyblivým přívodem. To jest jakýkoliv spotřebič, který se dá jednoduše zapojit do zásuvky. A to samé platí při jeho vytažení. Asi nejvíce nebezpečnou skupinou jsou prodlužovačky a rozbočky. A asi nejčastěji se dělá revize na elektrické nářadí. Kvůli tomu, že nářadí držíte bezprostředně ve svých rukou. A tím se stáváte k úrazu výrazně náchylnějším. Revizi by vám měl zajistit zaměstnavatel v každé profesi. A revize jsou prováděny minimálně každých 12 měsíců. Při revizi se postupuje: prohlídka, měření, kontrola vývodů, zkouška chodu, kontrola označení elektrického spotřebiče, a nakonec vypracování dokladu o vyhotovení revize.