Ekonomika

Nemáte peníze na pozemek?

Mezi námi lidmi je nemálo těch, kdo vlastní nějaké pozemky, a zrovna tak je mezi námi i dost těch, kdo po vlastnění nějakého toho pozemku touží. Je tomu tak proto, že jsou lidé, kteří zkrátka nějaký ten kus http://www.hawle.cz/cz/produkt/tvarovka-hrdlova-tyton-u-kus-u00010000010/ naší rodné hroudy potřebují. Třeba i k tomu, aby si na něm postavili svůj dům.

Což o to, dnes už se pozemky sehnat dají, protože jsou stejně jako další druhy majetků i na prodej. Jenže přesto mají našinci s jejich získáváním nejednou problémy. A to hlavně kvůli tomu, že zejména atraktivní stavební parcely něco stojí. A levné nejsou vlastně ani žádné jiné pozemky. A kdo tak chce svůj kus země vlastnit, musí za něj zaplatit často i neskutečně velké peníze. Tolik, že to normální smrtelník jen tak nenašetří.

chudý rozpočet

To znamená, že by lidé měli dříve, než začnou stavět, po dlouhou řadu let škudlit a šetřit si třeba i korunku ke korunce, aby na to třeba i až ve stáří měli. Jenže to by – jak jistě uznáte – přece jenom nebylo ono. Lidi potřebují své bydlení hned, a ne až někdy. A tak se musí sehnat i peníze na pořízení si pozemků na stavbu hned. Nebo aspoň co nejrychleji.

eura desítky

A díky čemu se to obvykle podaří? Pochopitelně díky hypotékám. Tedy půjčkám, za něž si lze nemovitý majetek pořídit hned a splatit ho až dodatečně. Když se využije taková hypotéka na pozemek, může mít člověk takové potřebné peníze klidně i skoro hned. A hned může i shánět ideální kus země a pak na tomto postavit vše, co je žádoucí. S tím, že využije takto získané cizí peníze, a s nebankovní společností, která mu je nabídla, se vypořádá dodatečně, třeba i v průběhu mnoha dlouhých let. A proč lidé sázejí zrovna na nebankovní hypotéky? Hlavně proto, že u nich se vždycky ví, na čem člověk je. Tady se dá do zástavy nějaký nemovitý majetek a hned se ví, kolik tu žadateli půjčí, kdy, na jak dlouho a za jakých podmínek. A to je solidní řešení, nemyslíte?