Podnikání

Kam na výlet v okolí Dolní Moravy?

Dolní Morava je obec, která čítá jen něco málo přes 400 obyvatel. Najdete ji v Pardubickém kraji, v blízkosti města Ústí nad Orlicí. V posledních letech je turisticky velmi atraktivním místem, jelikož nabízí spoustu krásné přírody a také turisticky zajímavých míst, kde si užijete zábavu jako dospělí, ale jsou také vhodná i pro rodinné výlety.

Co tedy v okolí Dolní Moravy navštívit?

Stezka v oblacích

Stezka v oblacích se pravděpodobně vybaví všem, když se řekne Dolní Morava. V nadmořské výšce více než 1100 metrů vás čeká konstrukce, díky které si můžete užít dechberoucí výhled a projít se až na úrovni oblak. Na stezku se dostanete buď pěšky, kdy máte k dispozici až pět turistických tras, po kterých se můžete dostat nahoru. Využít můžete také kola, koloběžky anebo lanovou dráhu. Na vrcholku stezky vás čeká také relaxační síť a dolů můžete sjet třeba po obřím tobogánu. Jedná se rozhodně o nezapomenutelný zážitek, a proto Stezku v oblacích navštíví ročně desítky tisíc turistů.

příroda

Sky bridge 721

Jedná se o turistickou atrakci v podobě visutého mostu, který se otevřel až v květnu roku 2022. Nachází se v blízkosti Stezky v oblacích, proto tyto dvě atrakce můžete spojit v rámci jednoho výletu. Most se nachází 95 metrů nad horskou přírodou a pro slabší povahy určitě není vhodný. Už jen z fotek tohoto mostu se vám pravděpodobně zatočí hlava. Na most může v určitý čas jen omezený počet lidí, takže pokud se chcete vyhnout dlouhému čekání, doporučujeme si zakoupit vstupenky na konkrétní čas předem přes internet.

oblaka

Stamichmanova štola

Tato zábava je vhodná jak pro dospělé, ale především pro dětské návštěvníky. Navštívíte podzemí, kde prožijete zajímavý příběh ovládaný pomocí vašeho telefonu nebo tabletu. Hra má zábavný ale také naučný charakter a díky interaktivnímu provedení je mezi dětskými návštěvníky velmi oblíbená.