Podnikání

Kdy je letecká přeprava zboží výhodná

Pokud chceme, aby se náš náklad dostal co nejrychleji na určené místo, máme hned několik možností. Jejich výběr pak závisí na konkrétních podmínkách i naší celkové situaci. A jednou z nich je i letecká přeprava. Ta funguje poměrně jednoduše. Odvezeme zásilku na letiště, kde je naložena do patřičného letadla. V cílovém letišti je pak vyložena a převezena k příjemci. Je to poměrně jednoduchý a často využívaný postup. Ani on se však nehodí ani zdaleka vždy. Za prvé je potřeba si uvědomit, že se jedná o nejdražší typ dopravy. To znamená, že nás bude stát podstatně víc poslat zásilku letadlem, než kdybychom využili auto, vlak nebo loď. To může být zvláště pro menší firmy problém.

přistávající letadlo

Dále je tu také fakt, že je potřeba zorganizovat dopravu jak ze skladu či výrobny na letiště, tak i z letiště k zákazníkovi. To není z logistického hlediska také zrovna jednoduché, zvláště když uvážíme, že letadlo může mít zpoždění a parkování na letišti nebývá nijak levné. Na druhou stranu je potřeba přiznat, že se jedná o nejrychlejší způsob přepravy na velké vzdálenosti. V současnosti se letadlům v tomto ohledu nic nevyrovná. Proto, pokud potřebujeme náš náklad dostat na dané místo rychle, nenajdeme nic lepšího.

výhled z kokpitu letadla

Také se jedná o nejbezpečnější způsob dopravy, což znamená, že šance, že se vaše zásilka ztratí či rozbije je v podstatě minimální. Pokud tedy potřebujete něco přepravit s co největší spolehlivostí, pak právě letadlo je nejlepší volbou. Pravdou je, že se hodí především pro přepravu na dlouhé vzdálenosti. Čím kratší cestu je nutné urazit, tím více jeho efektivita klesá. Proto se v mnoha případech vyplatí víc použít automobilovou dopravu, a to i u mezistátní přepravy. Než se tedy rozhodnete, jak své zboží pošlete, je dobré si všechny tyto skutečnosti uvědomit. Dobře zvažte, co se vám nejvíc vyplatí. Tak vyberete ten nejvýhodnější způsob přepravy.