Hry

Moje nejoblíbenější hračka, s čím si hrají děti dnes?

A nyní něco o hrách pro děti. Když jsem byla malé dítě, mojí nejoblíbenější hračkou byla panenka Šu- šu. Jsou to takové ty mluvící panenky na baterky. Moje uměla mluvit, krmila jsem ji, spala, smála se. Ještě před tím, protože odmalička ráda zpívám jsem měla panenku, která zpívala. Vždycky se otočila jedna stránka a panenka začala zpívat. Na jedné stránce četla abecedu a na další zpívala anglicky abecedu. Pak jsem měla i takovou větší panenku chodící panenku z umělé hmoty. Plyšáky jsem měla taky moc ráda, ale moc jsem si s nimi nevyhrála. Ve školce jsem měla nejraději já tomu říkala ,,kuličkovou hru“ byla to taková dřevěná deska s dírkami, takové bludiště, na začátek se dala kulička a pomocí otáčení po stranách se snažilo dostat kuličku až na konec otáčením doprava a doleva snažilo dostat až k cíli, aniž by kulička spadla do jakékoli dírky.

plyšový medvídek

Také jsem doma jako malá měla houpacího koníka a velkého plyšového medvěda, to byla má velká životní láska. Puzzle mě moc nebavilo. Také jsem si moc ráda kreslila pastelkami, nebo vodovými barvami. A protože pracuji jako asistentka v MŠ, každý den vidím, s čím si děti nejraději hrají. Kluci konkrétně s auty a plastovou autodráhou, také s kolejemi a vláčkami.

Člověče nezlob se!

Puzzle si občas taky vytáhnou, nebo s různýma stavebnicemi. Holčičky samozřejmě s panenkami a kočárky, nebo si berou šátky a hrají si na princezny a kluci na prince a vojáky. Z měkkých kostek si staví domečky, také si holčičky rády hrají na kadeřnice, nebo je vidím hodně v kuchyňce kde vaří, pečou. Také někdy proběhne hra ,,na doktora“ nebo na ,,prodavače“ na ,,rodinu“ nebo na ,,zvířátka“. Také máme ve školce k dispozici malý stolní hokej, což je kluků nejoblíbenější hra vůbec. V přední části školky jsou různé logické úkoly – různé skládačky- skládačka- autíčka podle tvaru, malé a velké puzzle, navlékání korálků, atd…