Hry

Děti a hry

Taky se jistě jako lidé vzpomínáte na své dětství. A dětství mám vždycky spojené hlavně s tím, že jsme jezdili k babičce na vesnici na prázdniny a za dědečkem a taky jsme hráli opravdu často hry. Myslím si, že dnešní děti to mají úplně jiné. Dnešní děti neznají tak moc hry, jaké jsme znali my. Pamatuji si, jak jsme si vždycky se svou sestřenicí a taky sestrou hrály u gumu. Anebo zase s bratrem a bratrancem jsme hráli kuličky. Když jsem se třeba nyní ptala svého osmiletého syna, jestli zná náhodou kuličky, tak se na mě podíval a řekl, že vůbec neví, co to je. Dokonce si myslel, že je to něco s fotbalem, že je to nějaký malý balon a kope se na branku.

Dříve se děti více hýbaly.

Byl jsem docela v šoku, že můj malý syn vůbec nezná takové hry, na kterých jsem vyrůstala. Takže jsem si raději sedla k počítači a ukázala mu nějaké hry, které jsem hrála já jako malé dítě se svými sourozenci. A ukázala jsem mu tedy na videu na počítači, jak se hrají právě kuličky anebo jak se hrají další věci. Například guma, která mě opravdu baví.

Nyní hraji šachy.

Taky jistě si pamatujete na to, když jste jako malé děti hrály panáka. Hráli jste panáka? Skákali jste ho? Naštěstí tohle můj syn malý zná, takže jsem byla opravdu ráda, že jsem si se synem mohli vždycky alespoň při pěkném počasí zahrát panáka. Je to docela zábava, takže panáka skáčeme se synem opravdu často. A taky mě vždycky těší, když se k nám přidají ostatní děti z vesnice, protože je to opravdu veliká zábava. Navíc taky je u toho pohyb a myslím si, že skákat panáka je opravdu skvělá hra a je lepší než sedět doma u počítače anebo hrát hry doma. A taky si ještě s láskou vzpomínám na ty časy, kdy jsme si s dědečkem malovali a kreslili. Moc mě to bavilo. Náš děda měl taky schované naše obrázky, kterých je snad více jak dvě stě kusů. Takže my jako děti alespoň máme pěknou vzpomínku na dětství.