Sport

Sportovní den

Mnohé školy každým rokem pořádají sportovní den, který je určen zejména dětem. Na sportovním dni je potřeba plnit nachystané úkoly a čím lepší daný tým bude, tím lépe, jelikož může získat ocenění, které může být například ve formě něčeho sladkého. Je potřeba počítat s tím, že ne všechny děti jsou sportovně založeny a mají sport v lásce. Dnes každé druhé dítě velmi nerado sportuje. Dnešní děti, kdyby mohly, od rána do večera se cpou jedině sladkým. Je jasné, že něco takového rozhodně není ideální.

děti na kolech

Jestliže vaše dítě čeká sportovní den a vaše dítě na něj nechce, protože sport nemá rádo, rozhodně to není důvod, aby zůstávalo doma a na daný sportovní den nešlo. Právě na sportovním dni se člověk může seznámit s dětmi z jiných ročníků, protože družstvo vždy bývá složeno tak, že se v něm nachází minimálně jedno dítě z každého ročníku. Mít dobré vztahy jak u nižších ročníků, tak i u těch vyšších, rozhodně není na škodu. Nikdy nevíte, kdy můžete získat nové kamarády, se kterými můžete trávit čas po škole nebo během víkendu.

Pokud vašemu dítěti nebude v den sportovního dnu špatně ve smyslu, že bude mít horečku nebo něco podobného, mělo by na daný sportovní den jít, protože něco takového není o tom, aby dané družstvo muselo vyhrát, ale o tom, aby dané dítě zažilo také něco jiného, než učení a přitom si zasportovalo.

míč a skateboard

Uvidíte, že se klidně může stát, že vaše dítě přijde z daného dne nadšené a také velmi unavené. Něco takového bude jen dobře. Je dobré se sportovnímu dni nevyhýbat. Proč? Protože takový sportovní den opravdu může danému dítěti prospět a to jak fyzicky, tak i psychicky. Bohužel dnešní děti by se skutečně nejraději vyhnuly všem sportovním aktivitám a daly by raději přednost sezení u počítače nebo telefonu. Je ale potřeba se hýbat, protože tělo něco takového skutečně ocení. Neomlouvejte vaše dítě ze sportovního dne jen proto, že se mu nechce. Něco takového není důvod, proč by dané dítě nemělo na sportovní den chodit.