Nakupování

Stavbu garáže důkladně zvažte


Současná doba nutí mnohé z nás k zamyšlení nad životním stylem a jeho případnou změnou. Neúměrně vysoké ceny energií, základních potravin, služeb a dalšího zboží nejsou rozhodně povzbudivé, a to se promítne i do rozhodování, zda garážovat vozidla v uzavřeném zděném objektu, anebo se uskromnit a namísto garáže nechat vystavět pouze garážové stání formou přístřešku.

zahradní pergola

Cena přístřešku na auto pergoly-trutnov.cz je pochopitelně výrazně nižší ve srovnání s cenami garáží, ať už se jedná o garáže samostatné, nebo přístavbu k rodinnému domu či rekreační chatě. Nižší náklady na výstavbu jsou tedy jedním z pádných důvodů pro toto řešení, existují však ještě nějaké argumenty pro přístřešek a proti klasické garáži?

dřevěná pergola

Snadná údržba – udržovat garáž v bezvadném stavu je mnohem náročnější, protože se to bude týkat omítky, střešní krytiny, okapů, elektroinstalace, oken, vjezdových vrat a dalších stavebních prvků, zatímco u přístřešku půjde obvykle pouze o nátěry a běžné práce související s udržením čistoty.

Ochrana vozidla před povětrnostními vlivy – příznivci garáží tvrdí, že je tu vůz dobře chráněn před deštěm, sněhem, větrem i námrazou. To ano, ale svůj význam to má hlavně u garáží vytápěných, které jsou např. součástí domu. V zásadě vám přístřešek jako ochrana před těmito vlivy naprosto postačí a bude-li umístěn v závětrné straně, např. na jihovýchodní stěně domu, zjistíte, že stavba garáže by byla nakonec zbytečný luxus.

Rychlý přístup k autu – když máte auto v garáži, musíte nejprve odemknout vstupní dveře nebo vrata a pak nasednout do vozu. Zároveň musíte vyčkat, až se vrata otevřou automaticky, anebo je musíte otevřít ručně, vyjet s autem ven, vyčkat až se vrata samočinně zavřou anebo je zas uzavřít a uzamknout. Tento proces vás může zdrže o několik minut a máte-li zrovna naspěch, bude vás to výrazně brzdit. Ve spěchu také můžete zapomenout uzamknout vchodové dveře do garáže a riskujete tím např. krádež uložených pneumatik, technických kapalin, barev, nářadí atp. U přístřešku je to mnohem snazší, tam jen nasednete do auta a odjedete.