Podnikání

Stěhování se zvířaty a rostlinami

Někteří lidé nemají v bytě jedinou rostlinu a nechovají žádná domácí zvířátka. Maximálně mají pro dekorativní účely na některých místech rozmístěné rostliny umělé. Stěhování takových bytů je o to snazší, protože každé přemístění živých organismů vyžaduje nejen určité úsilí, ale také znalosti a zodpovědnost.

kotě u stromu

Zvířata a stres – na zvířata působí stres stejně, jako na člověka, ta jsou stresu vystavena zejména ve chvíli, kdy mění prostředí a musí si přivyknout na nové životní podmínky. Proto je velmi důležité postarat se o potřebné zázemí, aby mazlíčci nestrádali. Jednak je nutné proces stěhování co nejvíce urychlit, a pokud možno přemístit zvířata v boxech a ve vozidle, na které jsou zvyklá, aby jim nepřipadalo cizí.

pokojové rostliny

Po přesunu na nové působiště ihned rozmístíte na svá místa stávající toaletu, připravíte jim misky se žrádlem a s vodou, ze kterých doma jedí a pijí, a položíte jim na podlahu i jejich pelíšek. Většina zvířat vnímá svým čichem, a pokud ucítí známé vůně, budou se snáze na nové podmínky adaptovat.

modrá květina

Venkovní meteorologické podmínky – pečlivě zvažte stěhování v zimě nebo v létě, a pokud to jde, přesuňte jej raději na jaro či na podzim. Zvířatům i rostlinám příliš nesvědčí extrémní teploty, ať už mráz, anebo tropická vedra. Zároveň musíte dbát o to, aby žádný živý tvor nezůstal na přímém slunci. Rostliny musí být v létě dostatečně zalité a zvířata musí mít přístup k pitné vodě.

Přeprava zvířat a rostlin – přepravovat rostliny je poměrně snadné u menších kusů, které bez problémů umístíte do kartonových krabic nebo plastových přepravek. Větší rostliny vám pomůže firma nejlevnějšího stěhování v Praze převážet v nákladovém prostoru, kde pro ně bude dostatek místa. Přepravu zvířat byste si však měli zajistit sami, nejlépe vlastním vozem, případně http://www.zooplzen.cz/adopce/prehled-zvirat-k-adopci/prehled-zvirat-k-adopci-1.aspx zvířata na interiér vozu ještě před stěhováním postupně přivykat.