Nakupování

Zvolte správnou výbavu na hory

Je mnoho lidí, kteří si rádi obují boty a vyrazí někam do přírody. Turistice se věnuje mnoho lidí, ať už sportovně nebo jen rekreačně párkrát do roka. Chůze je velmi zdravá, a chozením po horách a přírodě člověk načerpá energii a udělá něco pro svoje zdraví. Navíc člověk pozná nová místa a potká nové lidi. Chůze je nejpřirozenější pohyb pro člověka, a je dobré se jí pravidelně věnovat. Chůze v přírodě – ať už po horách nebo v lese – rozhodně není zdravá v nevhodné obuvi.

trekové boty

I krátká chůze v terénu může našim chodidlům pořádně uškodit, pokud máte špatné boty. Na delší chůzi nejsou vhodné obyčejné tenisky ani běžná vycházková obuv. A nezáleží na tom, jak často do přírody chodíte. Špatně zvolenou obuví do terénu si můžete způsobit řadu problémů s nohama. Ač vám to možná přijde zvláštní, stav chodidel má vliv na zbytek těla – především na kašle a páteř. I proto by člověk měl vždy dbát na to, aby měl zejména na túry vhodnou obuv.

Do terénu patří jedině trekové boty, které vám poskytnou komfort, odvětrávání, podporu pro chodilo, udrží nohu zpevněnou a ochrání vás před nepříznivým počasím. Máme spoustu bot do terénu, které vám pomůžou překonat i nevyšší vrcholy, na které se vydáte. Nepodceňujte výběr kvalitní obuvi, která je pro pohyb v terénu zcela klíčová.

výstup do hor

Správná bota = bezpečí
Mnoho lidí dokáže zcela podcenit přípravu k pobytu v přírodě. Médii už nejednou proběhly zprávy otom, že se někdo vydal do zasněžených hor v teniskách, a musela pro ně přijet záchranná služba. Takové zásahy jsou plýtvání časem záchranářů, proto se nikdy nepouštějte do horské turistiky bez vhodné obuvi.
U nás najdete mnoho bot, které mohou obout pánové i dámy. Boty máme nízké i vysoké, a najdete u nás jen velmi kvalitní kousky, které zaručí, že vaše nohy a hlavně pohyb po horách bude naprosto bezpečný. Vyberte si z naší široké nabídky, pomůžeme vám projít i těžký terén.