Mobil

Jak nás ovlivňuje chytrý mobil

Není pochyb o tom, že chytrý mobilní telefon je jedním z posledních výkřiků techniky. Snad každý koneckonců musí ocenit výhody kapesního počítače, připojeného navíc na internet. Nelze se tedy divit, že jej v současné době vlastní prakticky každý. Často jej doplňují i chytrými hodinkami. Ty je možné s mobilním telefonem propojit. Díky tomu se již nemusíte bát, že zmeškáte hovor. Navíc je možné jimi i telefonovat, případně si přečíst zprávu, ať už SMS či na Messengeru nebo WhatsAppu.

 

Problém však může být v tom, že se jen málokdo zamyslí, jak tato zařízení ovlivňují jeho každodenní život. Jistě, většinou vám lidé řeknou, že nijak, avšak to je obvykle jen proto, že si to ani sami neuvědomují. A o to je to horší. Pokud totiž o problému nevíme, nemůžeme jej ani řešit.

 

moderní chytré hodinky

 

V první řadě je zde ten fakt, že jsme našemu mozku zkrátka značně omezili dobu, kdy si může během dne odpočinout. Pokud totiž máme chvíli klid, například během pauzy v práci či čekání na zastávce hromadné dopravy, obvykle již nenecháme své myšlenky jen tak se toulat. Místo toho vezmeme do ruky mobilní telefon a jdeme se podívat, co je nového na sociálních sítích.

 

K tomu nepřispívá ani fakt, že nám přichází notifikace, obvykle pokud nám někdo napíše zprávu či odpoví na náš příspěvek nebo komentář. Zde máme obvykle pocit, že musíme odpovědět okamžitě, bez ohledu na to, co děláme. To vytváří stresové situace například v zaměstnání, kde něco takového zkrátka není příliš dobře možné.

 

nový chytrý mobilní telefon

 

Důsledkem toho všeho je, že jsme mnohem více vyčerpaní, než tomu bylo dříve. S tím souvisí i nárůst psychických poruch. A to vše proto, že jsme našemu mozku nedali možnost si pořádně odpočinout, jako například dáváme nohám po delším výletě. Co tedy s tím? Předně bychom se měli začít zbavovat této závislosti. Pokud telefon zrovna nutně nepotřebujete, mějte jej jednoduše vypnutý. Jistě, nejdříve budete nervózní, o co jste přišli, případně že vám někdo psal. Věřte však, že to brzy přejde a vy se budete cítit daleko lépe.