Mobil

Mobil jako novinka

Vždycky jsem chtěla mít mobil takový, který je pro mě dokonalý a také krásně esteticky vypadá. Jenomže jak už to, tak bývá, tak to, co se nám nejvíce líbí a co vypadá esteticky designově nejlépe, tak taky stojí opravdu hodně peněz. Já sama jsem se o tom přesvědčila, když jsem si chtěla koupit úplnou novinku mobilního telefonu. Byla jsem v šoku, když mi paní prodavačka řekla, že stojí dvacet devět tisíc korun. Cože? To může existovat takhle drahý mobilní telefon? Vždyť to je skoro okrádání zákazníků! Myslela jsem si, že si paní ze mě dělá srandu. Ovšem ale nebylo to tak.

Mobil mám stále po ruce.

Bylo mi úplně trapně, že jsem si předem nezjistila přibližnou cenu tohoto mobilního telefonu. I když si pamatuji, že když jsem si kupovala naposledy dvě novinky, tak jsem za něj tolik peněz nedala. Vždycky to stálo kolem patnácti tisíc korun. A i to mi přišlo jako docela skvělá cena za to, že je to novinka. Bohužel se mi ale tohle nevyplatilo, protože jsem potom měla takovou ostudu, že jsem potom do toho elektra nechtěla už asi tři měsíce jít. Přeci se tam nebude ztrapňovat!

Velmi často píšu sms zprávy.

A to jsem potřebovala taky nový vysavač. Tak jsem tam stejně za týden jít musela. Takže abych řekla, mobilní telefon se nevyplatí asi kupovat úplně ten nejdražší. Protože později jsem taky zjistila, že za rok už je ten mobil asi o třicet procent levnější než před rokem, takže pokud chcete něco, co je úplná novinka ve světě, tak být vámi, tak ještě rok a půl vydržím. To potom budete mít skoro padesát procent levnější. A to už je co říct! Je nejlepší ušetřit půlku peněz než potom brečet nad rozlitým mlékem. Já už jsem se taky poučila. A už netoužím po novinkách, protože se to finančně nevyplatí. A když si to už náhodou koupím, tak stejně za chvilku už to novinka nebude. Protože za rok bude jiná novinka, po které bude tolik zase každý člověk. Tak není to zbytečné?