Mobil

Mají vaše děti mobil?

Mobil je perfektním prostředkem ke komunikaci. Už před lety, kdyby na výsluní tlačítkové telefony, reklama na jeden z nich hlásala, že spojují lidi. A to platí dodnes. Dříve telefon neměl každý, protože i když byly cenově dostupné pro mnoho lidí, stále stály mnoho peněz. Dnes je tomu naopak. Ty nejlevnější telefony koupíte za méně než 500 Kč, a pokud chcete dotykový, koupíte ho za cenu okolo tisícovky. A to je dnes skoro zadarmo.

holčička s mobilem

Cena je hlavní důvod, proč se mobily rozšířily tak, že je má dnes skoro každý. Kdo ho dnes nemá, jako by prostě nebyl. Mají je malé děti, a není ničím neobvyklým, že je mají děti už ve školce. A to je možná větší problém, než by se mohlo zdát. Pokud si na něj malé děti navyknou v tak raném věku, těžko se jim potom vysvětlí, že je potřeba věnovat se spíše reálnému životu, než tomu v telefonu.

teenageři s mobily

Co děti nejčastěji na telefonech dělají?
Děti vždycky lákaly hry – ať to dříve byly počítačové hry nebo herní konzole, vždycky to byly děti, kdo u nich trávil hodiny a hodiny. A to od předškolního věku až do maturity. A s telefony to není jiné. Hrát hry díky telefonu mohou téměř všude a kdykoliv. S tím e ale pojí problém placených her. Existuje řada her, kde si můžete dokupovat různé doplňky, a ty nestojí jen pár korun. Jsou případy, kdy děti utratily za hry tisíce korun. Dávejte pozor na to, co vaše děti s telefonem dělají, a co za hry na něm hrají. Můžete být nemile překvapeni.

Děti z telefonů nemají rozum, a proto se mohou nechat snadno zmanipulovat. Mohou se snadno stát obětí trestné činnosti. Je sice hezké, že chcete dětem dopřát co chtějí a splnit jim přání, ale je i v tomto případě je potřeba kontolovat, k čemu vaše děti telefony používají. Není ale dobré jim telefony potají procházet. Pokud na to dítě přijde, ztratíte tím jeho důvěru. Mnohem lepší je s dětmi o všem otevřeně mluvit už od začátku.