Mobil

Mobil a děti

Vzpomínám si sama na sebe, jak jsem si taky přála mít lepší mobilní telefon, protože já jsem patřila k těm dětem, kterým rodiče nechtěli pořídit nový mobilní telefon. To, protože moji rodiče říkali, že prý je to úplně na nic, aby dítě mělo mobil. Jenomže nechápu, jak může být mobilní telefon na nic, když ho taky mají rodiče? Takže rodiče si pořizují věci, které jsou na nic? Podle mého názoru je to úplná blbost. Myslím si, že opravdu každý člověk, taky dítě, má nárok na mobilní telefon. Já sama jsem si řekla, že bude opravdu nejlepší, když se mu dítěti opravdu dopřeje mobilní telefon. A to samé i mě.

Mobil se hodí i do přírody.

Protože já jsem byla dítě a chtěla jsem taky mobilní telefon. Teď nechápu, proč mě rodiče ho stále rozmlouvali, že prý na to nejsem dost vyspělá a vyzrála. A vůbec nikde jsem potom nenašla, kde by se psalo, že dítě musí být na mobilní telefon vyzrálé. Podle mého názoru je to takové netaktní k dítěti. Tady to pak vypadá, že každý dospělý člověk dítě nějak znehodnocuje anebo z něj dělá nějakého hlupáka. Podle mého názoru by dítě mělo dostat mobilní telefon, když si ho přeje, protože když si ho přeje, tak je k tomu přece vyzrálé. A navíc podle mě není mobilní telefon žádné zlo.

Mobil je důležitý.

Stejně jednoho dne bude mít dítě mobilní telefon v ruce a bude si s ním hrát. Tak proč by nemohlo třeba začít o rok o dva roky dříve? A tak myslím si, že čím dříve dítě začne, tím dříve pozná, jaké to je. Protože na mobilním telefonu taky člověk něco musí umět, musí ho umět ovládat, takže by bylo lepší, aby to dítě poznalo brzy. Říká se, že uhýbej železo, dokud je žhavé. To platí u dětech. děti se všechno rychle naučí ataky pochopí, takže bych dítěti mobilní telefon klidně pořídila, ať si s ním hraje. Samozřejmě, že ne nějaký drahý luxusní mobil, stačil by dětem úplně obyčejný mobil za pár stovek. Já jsem taky tak začínala.