Společnost

Tik tokerka, která vraždila kvůli sledovanosti

Claire se narodila v roce 2007, měla tedy v době vraždy pouhých 14 let. Našla si velkou zálibu v natáčení videí na populární sociální síť Tik tok. Své videa zaměřovala na tanec a také na tématiku anime. Poměrně rychle si získala popularitu a přes 20 000 sledujících. To jí ale bylo málo. Toužila po větší pozornosti.

tik tok

Zatímco u sebe více pozornosti postrádala, zdálo se jí, že její starší sestra Helen ji má až moc. Sestra se totiž narodila s mozkovou obrnou, a proto byla od dětství upoutána na invalidní vozík. A Claire jí nepochopitelně záviděla pozornost, které se jí díky jejímu postižení dostávalo.

21. 2. 2021 se na Tik tokovém účtu Claire objevilo krátké video, na kterém byla vidět plyšová postavička žirafy a latexová rukavice. Obojí pokryté krví. Fanoušci se okamžitě začali ptát, co to má znamenat. Sotva si ale někdo dovedl představit, co je původem těchto záběrů.

Toho dne, v jednu hodinu ráno, se Claire připlížila do pokoje své spící sestry s přichystaným nožem. Bezbrannou Helen začala bezhlavě bodat zmíněným nožem do krku. Zasadila jí sedm bodných ran. Poté, aby si byla jistá, že vraždu dokoná, vzala polštář a sestru udusila. Hned poté vzala telefon a zavolala na policii, kde suše oznámila, že spáchala vraždu. Následně šla policii počkat před dům, zatím co její rodiče o ničem netušili a dál nerušeně spali.

krev

Poté, co dorazila policie, čekal na rodiče Claire a Helen šok. Rázem přišli o obě své dcery. Záchranné složky se Helen pokoušeli oživit, ale marně. Zranění byla až příliš rozsáhlá.

Claire je prozatím umístěna v nápravném zařízení pro mladistvé, díky svému nízkému věku. Její soud ještě není ukončen. Nicméně se nepodařilo prokázat, že jednala v nepříčetnosti, a proto bude za tento odporný čin souzena jako dospělá osoba, navzdory tomu, že ještě není dle státu Pensylvánie plnoletá.