Ekonomika

Když jsou s půjčkou problémy

Stává se docela běžně, že i když lidé pracují usilovně a nejlépe, jak to jenom jde, nemají za to tolik peněz, kolik by potřebovali, aby mohli normálně žít. A jakkoliv je to smutné, musí si pak i tito ledacos odpírat, jenom aby jim zbyly peníze aspoň na to, co je skutečně nepostradatelné. Někdy si takoví lidé nekoupí to či ono, někdy nevyužijí tu či onu službu, jenom aby prostě měli aspoň na holou existenci. Ale někdy to dospěje dokonce až tak daleko, že už ani na holou existenci peníze nezbývají.

Že má takový člověk smůlu? Jistě, má. Ale to přece neznamená, že bude hladovět, vystěhuje se ze svého bytu a prostě klesne na naprosté dno. To není v normální společnosti běžné.

počítání peněz

Jenže peníze se u nikoho nevynoří jenom tak, když je tento zrovna potřebuje. A ten, kdo jich má málo, je tedy musí usilovně shánět. A to třeba i tak, že si je někde půjčí.

Ale půjčka není zase až tak jednoduchá záležitost, jak by se mohl někdo naivně domnívat. Získat ji je snadné pouze pro ty, kdo mají dost vysoké příjmy a čisté registry dlužníků. A k těm většina těch, kdo se dostávají do obtíží, nepatří. A tak se leckdy stane, že sice někdo požádá o půjčku v bance, ale neuspěje. A když se mu to nepodaří, má to docela složité. Složité, ale pořád ještě ne neřešitelné. Protože i pak se ještě může najít někdo, kdo mu půjčí. A tím někým bývá nebankovní společnost. U které se totiž nabízí i hypotéka bez registru. A co taková hypotéka od nebankovní společnosti obnáší?

plná peněženka

V první řadě tu výhodu, že se tu za půjčené peníze dává do zástavy nemovitost, a tím pádem tu nejsou ani výše příjmů, ani dokonalost registrů dlužníků zase až tak zásadní. A k půjčce se tak dostane daleko víc lidí. I těch, kteří by měli v bance smůlu. A dále tu je i možnost vhodného nastavení splátek a délky splácení včetně možnosti splatit vše předčasně. A to může kdekomu prospět.